Lokalna Polska Misja Katolicka

Bognor Regis

pw. Matki Boskiej Bolesnej

Drodzy Bracia i Siostry

Długo zastanawiałem się nad tym, jakie słowa do Was skierować, kiedy stanęliśmy w obliczu nowej, niecodziennej sytuacji,  jaką jest epidemia koronawirusa. Zaplanowałem rekolekcje, które się nie odbyły, miałem wam przekazać książeczki z rachunkiem sumienia dla dorosłych, by ułatwić przygotowanie do tego bardzo ważnego i osobistego wydarzenia.  Kościoły w UK zamkniete( do odwołania), a ja stawiam pytanie, jak długo człowiek może trwać bez Eucharystii. Jest to ogromny ból dla wielu, dlatego chwila jest szczególna i rodzi się pytanie co można w takiej sytuacji robić? To jest dla nas wszystkich czas refleksji, pokuty, modlitwy i osobistego nawrócenia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, od 21.03 w intencji Parafian i wszystkich Rodakow mieszkających na terenie naszej parafii odprawiam nowennę Pompejańską oraz każdego dnia adorację Najświętszego Sakramentu, by po upływie epidemii koronawirusa, chętni(którzy mogą to uczynić) mogli przystąpić do spowiedzi takiej, jakiej w życiu nigdy nie odprawili, może nawet z całego życia. Na zakończenie adoracji wszystkim Drogim Parafianom i Rodakom mieszkającym na terenie naszej parafii udzielam błogosławieństwa Najśw.Sakramentem. Proszę Jezusa, aby to błogosławieństwo dotarło do waszych rodzin, wspólnot i zakładów pracy, do chorych, którzy są w waszych domach, czy w pobliskich szpitalach.  Ojciec święty Franciszek 27.03  modlił się przed bazyliką św. Piotra w Rzymie o oddalenie coronawirusa od  rodzin,  miast i wiosek  na całym świece oraz udzielił błogosławieństwa „ubi et orbi”. Wcześniej udał się  do kościoła, gdzie jest krzyż , który chronił Rzym przed zarazą dżumy i tam też się modlił o ustanie epidemii. Proszę Was bardzo o włączenie się w nurt modlitwy całego Kościoła, by nie dosięgła nas ręka Sprawiedliwego Boga. Rzeczywistość w której żyjemy, to czas, kiedy na naszych oczach wypełnia się trzecia tajemnica Fatimska i musimy każdego dnia być przygotowani na trudne wydarzenia. Pomocą w spokojnym przyjęciu tych wydarzeń to bliskość z Panem Jezusem i Jego Najświętszą Matką. Niech zródłem siły i spokoju w naszym życiu będzie Jezus Zmartwychwstały. Wszystkim życzę, aby Chrystusowy Pokój z Poranka Wielkanocnego dotarł do waszych serc i całych rodzin. Niech te Święta będą pełne wzajemnej miłości, życzliwości, a może nawet gestem wyciągniętej ręki do wzajemnego przebaczenia. Bądźmy wszyscy  świadkami Chrystusowego Zmartwychwstania.

Ks. Antoni Prosowicz OFM

CHÓR PARAFIALNY

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich pragnących śpiewać na chwałę Bożą do przyłączenia się do naszej grupy.

Muzyka kościelna jest nieodzowną częścią liturgii. Szczególna rola przypada śpiewowi, który jest nazywany duszą muzyki sakralnej.

Prawdziwym sensem i celem muzyki kościelnej jest pragnienie dosięgnięcia choćby na jeden moment tajemnicy samego Boga.

Clarence Rd,

Bognor Regis PO21 1JX