top of page

Od października 2006 roku raz w miesiącu przyjeżdżał odprawiać Mszę
św. Ks. Tadeusz Białas z Brighton.

Następnie Ks. Rektor PMK Tadeusz Kukla w marcu 2008 mianował
Ks. Waldemara Partykę COr pierwszym administratorem parafii, który zamieszkał
w tej parafii do 20.09.2008 r. w domu emerytów prowadzonym przez Siostry
na ulicy Albert Road. Kolejnym duszpasterzem był O. Zbigniew Bębenek OFM. Przybył do parafii 25.09.2008r. początkowo mieszkał u Sióstr w domu emerytów,
a później w wynajętym mieszkaniu i pracował do 24.07.2009 roku. następnie przez kolejne niedziele przyjeżdżał ks. Krzysztof Ciebień z Londynu (par. M.B. Częstochowskiej) i ks.prał.  Tadeusz Kukla – Rektor PMK w Anglii i Walii.

Następnie do tej parafii przyjechał i odprawił Mszę św. 06.09.2009  o. Antoni Prosowicz OFM, po czym  ks. Rektor PMK prałat Tadeusz Kukla mianował
go administratorem parafii w Bognor Regis 10.09.2009. Półtora miesiąca
o. Antonii mieszkał w domu Księży Chrystusowców w Southampton, a później
p. Anna Tatarczak wynajęła od agencji dwu pokojowe mieszkanie i przez rok mieszkał w nim - obok kościoła Our Lady of Sorrow na Clarence Road, następnie ponad rok z polską rodziną na ulicy 13 Merchant Street.

W międzyczasie staraliśmy się o pożyczkę w PMK na zakup domu parafialnego. Poszukiwaniem najpierw mieszkania, a potem domu zajęła się p. Luiza Gillan i była łącznikiem pomiędzy agencją, O. Antonim i prezesem PMK p. Wojciechem Tobiasiewiczem. Ostateczna umowa kupna-sprzedaży została podpisana 23.12.2011 roku. Klucze do tego domu O.Antoni otrzymał 06.01.2012 r. Po malowaniu całego domu, położeniu wykładzin w górnych pokojach i paneli na parterze zamieszkał na ulicy 38   William Street w Bognor Regis 14.01.2012.

25 czwrwca 2023 r. o.Antoni przeszedł na emeryturę i udał się do Polski, a nowym duszpasterzem został ks. Tomasz Mężyk 

bottom of page